Bezpłatny angielski w firmie TranslatorKLO

W listopadzie rozmawiamy po angielsku w otoczeniu szkockiej kultury. Dziś wyruszamy do kraju #Celtów, gdzie mężczyźni noszą #kilt a kobiety the #Aboyne dress. Zabieramy Uczestników spotkania na szkockie wyżyny i niziny, gdzie zobaczą, jak poszczególne #klany wypracowały swój własny układ pasów i kolorów na wełnianym i ręcznie tkanym materiale. Podejrzymy moment, w którym każdy będzie mógł przymierzyć szkocki strój. A czy ty włożyłbyś kilt? Umiałbyś w nim siadać z godnością na wyższych i niższych siedziskach?  A jak wsiąść w takim stroju do samochodu? To tylko kilka z wielu ciekawostek, z którymi zapoznamy się podczas spotkania. Następnie, wsłuchamy się w Gaelic, zatańczymy do muzyki celtyckiej, podejrzymy niezwykłą pracę nóg #Micheala #Flatleya, który jak nikt inny w historii #Szkocji, potrafił rozsławić ten niezwykły taniec. Podczas rozmów po angielsku, spróbujemy opanować kilka prostych kroków tego tańca. Będziemy żywym przykładem na to, że nie ważne ile razy upadniemy, ale by odnieść sukces, liczy się ile razy uda nam się wstać po ewentualnym potknięciu.  Dodatkowo, dla nas, na równi z wiedzą, liczy się dobra zabawa i radość, jaką przynosi nauka przez zabawę oraz kontakt z niezwykle energetycznymi i podnoszącymi na duchu rytmami muzyki celtyckiej.  Na koniec, nasze #Andrzejkowe spotkanie kończymy quizem, w którym zwycięzcą jest każdy uczestnik.

W drugiej części spotkania, dorośli uczestnicy nieodpłatnych konwersacji poruszać będą zagadnienia związane z dobroczynnością.

SPEAKERS’ CORNER –  #edutainment 05.2019 roku: You can’t blend in when you were born to stand out.” – R.J. Palacio

W maju rozmawiamy po angielsku przy okazji zaznajamiania się z wybranymi fragmentami książki pt.: „Wonder” – R.J. Palacio. Nasi nauczyciele wybiorą i opracują tj., przystosują wspomniane fragmenty do poziomu znajomości języka obcego naszych uczestników. Po wysłuchaniu przygotowanego materiału, komunikując się, wykorzystywać będziemy, w głównej mierze, czas przeszły prosty oraz dwa czasy teraźniejsze.

W dalszej części spotkania przejdziemy do omówienia, powiększającego się zbioru informacji zamieszczanych w bazach danych z „SuperMemo” –  bardzo uprzejmie proszę by uczestnicy zabrali ze sobą nośniki z sukcesywnie uzupełnianymi bazami słownikowymi. Tego rodzaju aktywność ma na celu przyśpieszenie procesu nauki, ćwiczenie samodzielnego podejścia do nauki języka angielskiego, a także wprowadzanie w życie umiejętności wyjaśniania nazw lub zjawisk w ramach tego samego systemu językowego (w naszym przypadku angielski-angielski), a na koniec rozdamy szkice przedstawiające różnego rodzaju sytuacje i posłuchamy ustnych wypowiedzi.

Godzinę później dorośli uczestnicy naszych spotkań rozmawiać będą na temat Brexit i brexiting 😉

Zatem, zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszego Centrum Kształcenia Języków Obcych, na nieodpłatne zajęcia językowe w ramach “Speakers’ Corner”, w piątek, 10.05.2019, na godzinę 17:00 do 18:00 – młodzież, oraz od godziny 18:30 do 19:30 – dorosłych, zajęcia prowadzi dwóch nauczycieli, w tym native speaker – jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

#translatorKL#SpeakersCorner#translatorKLO#everynookandcrannyofenglishspeakingcommunity

 #wonder, #bullying, #mobbing, #supermemo, #IT4U, #ITEnglish, #nieodplatnyangielski, #darmowyangielski, #Brexit, #brexiting

Sięgnij po mapkę dojazdu do Biura Tłumaczy i Międzynarodowego Centrum Kształcenia Języków Obcych – TranslatorKLO.

Każde z naszych spotkań jest inne, każde ma na celu rozwijać umiejętności komunikacji w języku angielskim i bawić, stąd nie zapomnij zajrzeć w to miejsce by zaznajomić się z zeszłoroczną edycję tego wydarzenia :

SPEAKERS’ CORNER –  #edutainment 04.2019 roku

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników zajęć językowych prowadzonych w naszej firmie na nieodpłatne zajęcia językowe z native speakerem.

W kwietniu rozmawiamy po angielsku przy okazji wyjaśniania, wprowadzania w życie zasad oraz interakcji w trakcie gry pod nazwą: „Magic marbles”. W dalszej kolejności spotkania połączymy zajęcia z informatyki z wykorzystaniem języka angielskiego podczas aktywności pod nazwą „SuperMemo – IT English” – pamiętajcie mieć ze sobą nośniki ze stworzonymi bazami słownikowymi, czyli przyśpieszamy proces nauki i uczymy samodzielności w trakcie nauki języka angielskiego we własnym zakresie, a na koniec rozdamy zdjęcia i posłuchamy waszych opisów.

Zatem, zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszego Centrum Kształcenia Języków Obcych, na nieodpłatne zajęcia językowe w ramach “Speakers’ Corner”, w piątek, 12.04.2019, na godzinę 17:00 do 18:00 – młodzież, oraz od godziny 18:30-19:30 – dorosłych, zajęcia prowadzi dwóch nauczycieli, w tym native speaker – jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

#translatorKL#SpeakersCorner#translatorKLO#everynookandcrannyofenglishspeakingcommunity

 #magicmarbles, #supermemo, #IT4U, #ITEnglish, #nieodplatnyangielski, #darmowyangielski,

Sięgnij po mapkę dojazdu do Biura Tłumaczy i Międzynarodowego Centrum Kształcenia Języków Obcych – TranslatorKL.

Każde spotkanie w naszym gronie rozwija umiejętności komunikowania się w języku angielskim i bawi, nie zapomnij podejrzeć zeszłorocznej edycji tego wydarzenia:

Napisz lub zadzwoń do nas jeśli zainteresowała cię nasza oferta: info@translatorKL.pl , 503 943 720.

Przesuń kursor, a u dołu strony znajdziesz więcej archiwalnych zapisów wideo ze spotkań członków klubu Speakers’ Corner 🙂 .

SPEAKERS’ CORNER – #edutainment 03.2019 roku.

W marcu rozmawiamy po angielsku przy okazji opisu ilustracji pochodzących z najpopularniejszych bajek dla dzieci. Opisy rozpoczynaliśmy od zdań: „Latem zawsze wyjeżdżam na wakacje i…. „ , „Jest środek tygodnia a ja….”, lub „”Na przedmieściach Londynu, w pobliżu parku z jeziorem, mieszka młoda dziewczyna. ….”

W kolejnej rundzie układaliśmy tak treść opowiadania, na podstawie kolejnych ilustracji, by można było je zakończyć zdaniem: „Jest wspaniale i jestem szczęśliwa/-wy” „To smutne i nie chcę tego pamiętać”, lub „To jest mój szczęśliwy dzień a moi rodzice powinni być ze mnie dumni” oraz „Moja koleżanka/mój kolega z klasy jest moim najlepszym przyjacielem.”

Godzinę później dorośli uczestnicy naszych spotkań rozmawiali na temat: „Life’s challenges.”

Jeśli chciałbyś wziąć udział w zajęciach sięgnij po nasz adres lub telefon i skontaktuj się z nami.

W tym miejscu można podejrzeć relację z naszego marcowego, dodatkowego i nieodpłatnego spotkania:

Przesuń kursorem w dół strony, gdzie utworzyliśmy listę zapisów archiwalnych z naszych spotkań.

CARNIVAL: A FEAST TO CELEBRATE DIVERSITY!

SPEAKERS’ CORNER – 01.2019 roku

Niedługo Mardi Gras, ale póki co KARNAWAŁ, dlatego zdecydowaliśmy, iż tematem przewodnim styczniowego spotkania będą ulubione aktywności Brytyjczyków, czyli gry i zabawy karnawałowe. Uczestnicy spróbują swoich sił podczas komunikowania się przy okazji najpopularniejszej angielskiej gry pod nazwą BINGO z TWISTEM. Nagrodzimy zwycięzców. Kolejną atrakcją będzie MINI GOLF, rozgrywany na torach wysp: Wielka Brytania i Irlandia, gdzie rozmawiać będziemy po angielsku. A jeśli karnawał to MASKI, które wykonamy własnoręcznie. Na koniec przewidujemy KONKURS DLA PIĘKNIE OPISUJĄCYCH. Pod uwagę weźmiemy dokładność opisu versus przedstawiony obraz. Podczas tej aktywności przewidujemy nagrody dla zwycięzców oraz nagrodę publiczności na podstawie głosowania.

Tymczasem, dorośli Uczestnicy Speakers’ Corner zaangażują się w dyskusje na temat karnawału, nie wyłączając estetycznych i nieestetycznych oraz etycznych i nieetycznych aspektów tego wydarzenia. Rzec by można niech żyje bal!

Zatem, zapraszamy wszystkich uczestników i uczestniczki naszego Centrum Kształcenia Języków Obcych, na kolejną edycję spotkań w ramach “Speakers’ Corner”, w sobotę, 26.01.2019 roku, na godzinę 15:00 do 16:00 – młodzież, oraz od godziny 16:30 – 17:30 – dorosłych, zajęcia prowadzi dwóch nauczycieli, w tym native speaker – jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Nasz kanał na YouTube jest dostępny w tym miejscu.

Zachęcamy do subskrypcji 🙂

Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie 🙂

Sięgnij po transmisję wideo z wydarzenia:

#translatorKL, #SpeakersCorner, #translatorKLO, #everynookandcrannyofenglishspeakingcommunity

Warto wspomnieć, że koszty wynajmu sali, dodatkowych godzin pracy dwóch nauczycieli, w tym native speakera, wraz z kosztami związanymi z zakupem materiałów niezbędnych do przeprowadzenia dodatkowych zajęć, w całości pokrywała firma TranslatorKLO. Jednocześnie dziękujemy sponsorom i partnerom, którzy partycypowali w kosztach zakupu nagród dla naszych najlepszych uczniów.

Jeśli możesz zostać naszym partnerem lub sponsorem, skontaktuj się z nami: info(at)translatorKL.pl , chętnie podejmiemy współpracę na zasadach barteru.

Nie zapomnij sięgnąć po archiwalne wideo zapisy z naszych nieodpłatnych wydarzeń:

04.19 – Speakers’ Corner

03.19 – Speakers’ Corner

01.19 – Speakers’ Corner

11.18 – Speakers’ Corner

12.18 – Speakers’ Corner

10.18 – Speakers’ Corner

5.18 – Speakers’ Corner

04.18 – Speakers’ Corner

03.18 – Speakers’ Corner

02.18 – Speakers’ Corner

01.18 – Speakers’ Corner

12.17 – Speakers’ Corner

11.17 – Speakers’ Corner

09.17 – Speakers’ Corner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *