Materiały

Szkoła językowa Łódź zaprasza na angielski w Łodzi, lub przez komunikator internetowy, z wykorzystaniem autorskich pomocy do nauki języka angielskiego, przyśpieszających i urozmaicających proces uczenia. Stworzyliśmy pomoce z wykorzystaniem zjawiska homonimii, które bardzo często wykorzystywane jest w polsko- i anglojęzycznych żartach, sloganach reklamowych czy szaradach. W naszej szkole nie tylko uczymy języka angielskiego, ale zaciekawiamy i poszerzamy wiedzę na temat języka ojczystego. Dobrze wykorzystane informacje z naszych zajęć, z pewnością przyniosą i przyniosły doskonałe efekty nie tylko na zajęciach z języka angielskiego, ale i polskiego.

Mając w ofercie angielski dla różnych grup wiekowych, w tym dzieci, nasi podopieczni uczą się, że słowa w języku angielskim mogą mieć różne znaczenia. Dzięki pomocą stworzonym przez doświadczonych nauczycieli języka angielskiego, uczniowie Centrum Językowego TranslatorKLO doświadczają sytuacji, w której słowo może mieć jedną pisownię, wymowę, a może być wykorzystywane w różnych sytuacjach.

Dodatkowo, prezentowane pomoce, które, w tym przypadku,  dotyczą zjawiska homonimii, podzielone zostały na poziomy znajomości języka angielskiego wg.  skali Rady Europy, stąd mogą z nich korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Przygotowaliśmy po 60 par kart dla każdego poziomu biegłości językowej, tj. od poziomu A1 (dla grup początkujących) do poziomu C2 (dla grup zaawansowanych). Co więcej,  zestaw 120. kart pracy dla każdego poziomu zaawansowania językowego tj. 60. par homonimów, został podzielony na 3 grupy słów. W pierwszej, zgrupowaliśmy słowa o identycznej wymowie i pisowni, ale reprezentujące odmienne części mowy, i oczywiście w przypadku homonimów,  są to słowa o odmiennym znaczeniu. W drugiej, znajdziemy słowa w żaden sposób niepowiązane znaczeniowo,  o identycznej wymowie, lecz o różnej pisowni [homofony, które są homonimami]. A w trzeciej, słowa o identycznym zapisie, lecz różnej wymowie i odmiennym znaczeniu, czyli homografy, które również są homonimami. Ponadto, każde słowo opatrzone jest obrazkiem, które pozwala na szybsze zapamiętanie wyrazu, jego wymowy i pisowni podczas wykorzystywania tych materiałów w praktyce, a także zdaniem demonstrującym właściwe użycie słowa w języku obcym. Stworzyliśmy doskonałe narzędzie do nauki odróżniania homonimów od polisemów oraz do wykorzystania przy okazji nauki na różnych poziomach zaawansowania językowego i w różnych grupach wiekowych.

Zestaw 120. sztuk kart z homonimami dla poziomów zaawansowania językowego od A1, A2, B1, B2, C1 do C2 wykorzystywany jest podczas zajęć w firmie TranslatorKLO, ale można go również zamówić w naszej szkole językowej.

Cena zestawu na danym poziomie, to 40zł , bez kosztów przesyłki, do odbioru w Centrum Językowym TranslatorKLO.

#homonimy, #homografy, #homonimia, #homofony, #polisemy, #polisemia, #translatorklo, #translatorkl, #radaeuropy, #angielskidladzieci, #angielskidladorosłych, #ciekawyangielski, #językangielski, #językpolski, #pomoceangielski, #ELT, #ESL, #ESLresources, #EFL, #szkołajęzkowa, #szkołajęzykowałódź, #szkolajezykowa, #edutainment, #szkołyjęzykowełódź, #szkolyjezykowelodz, #szkoła, #szkola,

Inne nasze pomoce wykorzystywane podczas zajęć językowych:

Zapraszamy na ciekawe i efektywne zajęcia z języka angielskiego:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *