Ferie 2017

NARTY BIEGOWE  I / LUB NARTY ZJAZDOWE

NARTY BIEGOWE

W roku 2017 mamy dla Państwa dodatkową propozycję spędzenia czasu wolnego podczas ferii z firmą Translatorkl. Od roku 2011 poszerzamy naszą ofertę o możliwość aktywnego spędzenia ferii na nartach biegowych w Jakuszycach z zakwaterowaniem w Szklarskiej Porębie. Wypoczynek zaplanowany jest w terminie 14.01 - 27.01.2017 (14 dni) lub 14-20.02 (7 dni) i 21- 27.01.2017 (7 dni). Poniżej przedstawiamy plan spędzenia czasu wolnego w zimowej scenrii:

Propozycja trasy pierwszej:

Propozycja pierwsza

Pierwszą trasą biegową jest trasa ze Szklarskiej Poręby na Polanę Jakuszycką, a dalej w kierunku schroniska Orle, przez Torfowiska do Chatki Górzystów. Całodniowa trasa liczy sobie ok. 20 km. Trasa przebiega w malowniczej scenerii Gór Izerskich. Jest wypłożona, słonoczna, osłonięta od wiatru. Perspektywa smacznego posiłku w Chatce Górzystów sprawia, że szlak pokonuje się szybko i z ogromną przyjemnością. Droga powrotna wiedzie tzw. petlą nad Torfowiskami, lasem do Rozdroża pod Cichą Równią a następnie trasą Radiowej Jedynki do Polany Jakuszyckiej. Uczestnicy mijają malownicze zakątki Gór Izerskich, trasa jest ratrakowana z przygotowanymi rynnami. 

Propozycja druga:

Propozycja trasy drugiej

Trasa nr 2 rozpoczyna się z Polany Jakuszyckiej i wiedzie trasą Radiowej 1 do Rozdroża pod Cichą Równią a dalej w kierunku Schr. Orle. Przyjemna, słoneczna trasa z szybkim zjazdem przed schroniskiem. Droga powrotna jest trasą wypłożoną i łagodną, wiedzie przez Rozdroże Izreskie - szlak zielony.

Propozycja trzecia:

Propozycja trasy 3..

Trzecia trasa prowadzi szlakiem Radiowej Jedynki do Rozdroża pod Cichą Równią a następnie drogą do Szklarskiej Poręby wzdłuż Trasy Niematematycznej do Schroniska Robaczka na obiad lub doskonałe wypieki własnej roboty. Po posiłku wracamy ok 50 min. do Szkl. P

Propozcja czwarta:

Trasa 5..

Czwarta trasa prowadzi w kierunku Rozdroża Izerskiego, gdzie kierujemy sie do Harrahova. Zacieniony, lekko pochyły, szlak prowadzi do skrzyżowania szlaków Harrahov - Mytiny. Trasa z lekkim pochyleniem. Biegacze mogą odpocząć - tym razem zjeżdżając do skrzyżowania pokonujemy trasę praktycznie bez wysiłku. Dalej, kierujemy się w stronę Schroniska Orle, które leży po drugiej stronie wzgórza. Łagodny szlak po obwodzie góry powoduje, że przemierzanie go sprawia wszystkim ogromną przyjemność. Na szczycie wzniesienia wybieramy skrót i zjeżdżamy do Schr. Orle. Powrót na Polanę Jakuszycką przewidziany jest łagodną trasą przez Dział Izerski. 

Propozycja piąta:

Trasa 6..

Piąta trasa wiedzie z Polany Jakuszyckiej, szlakiem Radiowej 1. do Rozdroża pod Cichą Równią, dalej prosto przez Jagnięcy Jar do Chatki Górzystów, gdzie czekają niezrównane omlety z gigantyczną ilością jagodzin i wieluńskiego sera (sekret cudownego smaku). Powrót przewidziany jest łagodną trasą wiodącą przez Torfowiska do schr. Orle a dalej przez Dział Izerski do Polany Jakuszyckiej. Pozwalając sobie na regenerujący i obfity posiłek  musimy mieć na względzie, że przed nami droga powrotna o dł. 10 km.

Propozycja szósta:

07

Dzisiejszego dnia skierujemy się z Polany Jakuszyckiej w stronę Działu Izerskiego a następnie do Schr. Orle, by po krótkiej regeneracji wyruszyć  pod górę, droga do Szklarskiej Poręby w kierunku Rozdroża pod Cichą Równią i dalej w górę do Trasy Niematematycznej, by wspiąć się jeszcze wyżej do punktu widokowego w kopalni kwarcu Stanisław. Niezrównane widoki na dolinę, szczyty gór oraz stację meteorologiczną. Od tego miejsca droga powrotna będzie wiodła już tylko z górki. Wracamy do Trasy Niematematycznej i kierujemy się do Chatki Robaczka, by posilić się przepysznymi ciastami własnej roboty. Przed nami ostatni etap podróży - zjazd do Szklarskiej Poręby Górnej. 

Propozycja siódma:

Trasa 8..
 

Kolejną propozycją jest szlak wiodący od Polany Jakuszyckiej po Rozdroże Izerskie. Na Rozdrożu wybieramy trasę w lesie w kierunku Działu Wodnego, by w końcu dotrzeć do głównego szlaku biegnącego obok Schr. Orle. Drogą powrotną będzie szlak z Rozdrożem Izerskim a więc łagodny, wypłożony i słonoeczny.

Propozycja ósma:

9.0

Ósma trasa prowadzi z Polany Jakuszyckiej przez Dział Izerski do Schr. Orle,  kierujemy się jednak w stronę przejścia granicznego z Czechami, by przepiękną i zadbaną trasą wyjechać na szlak prowadzący do schroniska. Wracamy głównym szlakiem przez Dz. Izerski.

Propozycja dziewiąta:

Trasa 9..

Dziewiąta trasa wymaga dotarcia do Świeradowa Zdroju, wjazdu gondolą na Stóg Izerski a dalej zjechania w kierunku Czerniawy a dalej przejazdu w kierunku Chatki Górzystów. Jest to jedna z najbardziej malowniczych tras w Górach Izerskich. Trasa o delikatnym nachyleniu sprawia, że zjazd do Chatki Górzystów staje się wyłącznie przyjemnością. Powrót następuje przez Torfowiska do Schr. Orle a następnie obok Działu Izerskiego dobiegamy do Polany Jakuszyckiej. Całodniowa trasa liczy ponad 20 km. a jej niewątpliwym atutem jest to, że przebiega wśród bajkowej scenerii i pokonujemy ją bez wysiłku, gdyż dxięki nachyleniu narty "same" jadą w kierunku Polany. Trasa bardzo łagodna i niewyczerpująca.

Dziesiąta propozycja:

13
 

Trasa dziesiąta biegnie od Polany Jakuszyckiej, trasą Radiwej 1. do Rozdroża pod Cichą Równią,  w kierunku Działu Wodnego. W tym miejscu następuje zwrot i powrót trasą w kierunku Cichej Równi aż do Polany Jakuszyckiej. Trasa liczy ok. 10 km i trwa ok. 4h ( 5h z przystankami na odpoczynek). Biegacze o dobrej kondycji fizycznej pokonują trasę 5 km w 60 min.. Biegacz amator po tygodniowym "treningu" na jakuszyckich szlakach jest w stanie przesunąć granice swoich możliwości fizycznych i przemierzyć odległośc 5000 m w 1h już bez większego trudu.

 

Plik 0
 

Przedstawione propozycje to jedynie wycinek z możliwości, które oferuje ten kraniec Polski. Trasy biegowe w Jakuszycach to ponad 100 km przetartych i ratrakowanych szlaków. Co oznacza, że każdego dnia możemy pokonywać inną trasę, szlaki nie nudzą się, są doskonale utrzymane i darmowe (nie obowiązują na nich skipassy) a przywiezione zdjęcia malowniczej przyrody są wspaniałym wspomnieniem przeżytych chwil na łonie natury. Narciarstwo biegowe sprawia, że przy - 25*C jeszcze nikt nie zmarzł a poprawił znacząco swoją kondycje fizyczną  i co najważniejsze mógł jeść tyle ile organizm zapragnął, gdyż tyle właśnie jest potrzebne, by sprostać niskim temperaturom i wysiłkowi fizycznemu bez obaw o utratę wymarzonej sylwetki -  serdecznie polecamy.

Kalkulacja kosztów 14. dniowego pobytu ze śniadaniem i obiadokolacją z możliwością wykonania nieograniczonej liczby kanapek między posiłkami, opłaconym przejazdem Łódź - Szklarska, Szklarska - Łódź oraz opłaconymi przejazdami PKP lub PKS na trasie Szklarska - Jakuszyce, Jakuszyce - Szkalrska wraz z opłaconą pracą opiekuna wynosi odpowiednio:

1/ 1 500 PLN oraz

2/ 800 PLN - pobyt 7. dniowy

Z opłat wyłączone są zakupy dodatkowych posiłków, kieszonkowe Uczestników oraz ewentualne opłaty za trasy biegowe - od marca 2013 właściciel terenu zapowiada wprowadzenie opłaty w wysokości 2 PLN za dzień biegowy.

Poniżej załączamy formularz zgłoszeniowy dla Uczestnika, który decyduje się na wyjazd na narty biegowe w terminie ferii w Łódzkiem:

KARTA ZGŁOSZENIA na WARSZTATY z TRANSLATOR - FERIE - narty biegowe.pdf
 

Zapraszamy na film wzbogacony o malownicze zdjęcia z jakuszyckich tras:

 


 

Polecamy wypoczynek zorganizowany z Translatorkl.

NARTY ZJAZDOWE

Miejscem wypoczynku w 2016 roku dla osób decydujących się korzystać z nart zjazdowych jest Świeradów-Zdrój. Jest to wypoczynek zorganizowany dla dzieci i młodzieży na wysokości 1065 m. n. p. m., przy najdłuższym i najnowocześniejszym w Polsce wyciągu gondolowym - 2500 m. Noclegi przewidziane są w schronisku "Na Stogu Izerskim" - górna stacja kolejki gondolowej - zero min. do wyciągu:). Wypoczynek organizowany jest w dwóch wariantach:

1/ 7 dni - 1275 PLN/ na osobę, w terminie: 14-20.02 (7 DNI) I 21-27.01.2017 (7DNI), LUB 

2/ 14 dni - 2535 PLN, w terminie: 14.01 - 27.01.2017 (14 DNI) 

W cenę wliczone jest: wyżywienie, organizacja czasu wolnego, przejazd autokarem Łódź-miejscowość wypoczynkowa, miejscowość wypoczynkowa - Łódź, ubezpieczzenie uczestników i opiekunów, karnet ze zniżką na podstawie aktualnej legitymacji, oraz noclegi. Z opłat wyłączony jest koszt przechowalni sprzętu, szafek na ubrania, ewentualnego wypożyczenia sprzętu, czy koszt przejazdów do np. muzeów, opłat za przewodnika, czy koszt wycieczek fakultatywnych po okolicy Dolnego Śląska, Niemiec, czy Czech a także koszt zakupu dodatkowych posiłków na stoku. 

W roku 2017 ponawiamy propozycję na warunkach z roku 2016, 2015 2014, 2013, 2012 i 2011, i zapraszamy wszystkich chętnych, również osoby dorosłe, całe rodziny (doba dla 1. osoby, bez wyżywienia, organizacji czasu wolnego, przejazdu i opieki, bez karnetów, ale z noclegami zapewnionymi w domkach położonych tuż przy wyciągu, kosztować będzie 60, a z 2. posiłkami (śniedaniem i obiadokolacją) 80 PLN. 

 

PROMOCJA: Zapraszamy na bezpłatne, konwersacje językowe, organizowane podczas pobytu w górach - j. angielski (10h)

 

 Poniżej załączamy formuarz zgłoszeniowy dla Uczestnika, który decyduje się na pełną ofertę wyjazdu zorganizowanego:

KARTA ZGŁOSZENIA na WARSZTATY z TRANSLATOR - FERIE - narty zjazdowe.pdf
 

   oraz szczegóły oferty:

Szczegóły oferty - ferie - narty zjazdowe.pdf

 

 

OFERTY WAŻNE  DO 14.02.2016

 Polecamy również możliwość spędzenia lata z Translatorkl, prosimy zapoznać się z obowiązującymi ofertami:

1/ Niestacjonarne warsztaty - "Szlakami zamków i warownii polskich".

2/ Niestacjonarne warsztaty - "Szlakami zamków i warownii szkockich".

3/ Stacjonarne warsztaty z j. angielskim

4/ Stacjonarne warsztaty z j. niemieckim

 

oczekując ewentualnych zapytań,

z góry dziękujemy za poświęcony czas,

z wyrazami szacunku,
pracownicy biura Translatorkl. 

 

 

LATA UBIEGŁE:

Ferie 2011 /2016

W roku 2011/15 spędziliśmy je w Świeradowie-Zdroju. Był to wypoczynek zorganizowany dla dzieci i młodzieży, na wysokości 1065 m.n.p.m., przy najdłuższym i najnowocześniejszym w Polsce wyciągu gondolowym - 2500 m, spaliśmy w schronisku "Na Stogu Izerskim" - górna stacja kolejki gondolowej - zero min. do wyciągu); wypoczynek zorganizowany był w 2. wariantach:

 

1/ 7 dni - 1275 PLN/ na osobę, 

2/ 14 dni - 2535 PLN,  

 

W roku 2016 ponawiamy propozycję na warunkach z roku  2015 2014, 2013, 2012 i 2011, i zapraszamy wszystkich chętnych, również osoby dorosłe, całe rodziny (doba dla 1. osoby, bez wyżywienia, organizacji czasu wolnego, przejazdu i opieki, bez karnetów, ale z noclegami zapewnionymi w domkach położonych tuż przy wyciągu, kosztować będzie 60, a z 2. posiłkami (śniedaniem i obiadokolacją) 80 PLN.

 

 Poniżej załączamy formuarz zgłoszeniowy dla Uczestnika, który decyduje się na pełną ofertę wyjazdu zorganizowanego:

KARTA ZGŁOSZENIA na WARSZTATY z TRANSLATOR - FERIE - narty zjazdowe.pdf
 

   oraz szczegóły oferty:

Szczegóły oferty - ferie - narty zjazdowe.pdf

 

OFERTA WAŻNA JEST DO 14.01.2017

 Polecamy również możliwość spędzenia lata z Translator, prosimy zapoznać się z zeszłoroczną ofertą:

1/ Niestacjonarne warsztaty - "Szlakami zamków i warownii polskich - Lato 2011"

2/ Niestacjonarne warsztaty - "Szlakami zamków i warownii szkockich - Lato 2011"

3/ Stacjonarne warsztaty z j. angielskim

4/ Stacjonarne warsztaty z j. niemieckim

 

oczekując ewentualnych zapytań,

z góry dziękujemy za poświęcony czas,

z wyrazami szacunku,
pracownicy biura Translatorkl.