FARMA EDUKACYJNA

Jesteśmy na stronach firmy TranslatorKL w zakładce: Nauka i podzakładce: FARMA EDUKACYJNA.

Poniżej przedstawiamy autorski projekt edukacyjny, którego celem jest zbliżenie dwóch odległych światów, choć paradoksalnie bardzo od siebie zależnych, tj. świata miejskiego i wiejskiego.

Projekt prowadzony jest pd adresem:

Błaszki-Lubanów 28, województwo: łódzkie

Nazwa obiektu / nazwisko prowadzącego: Farma Edukacyjna w Ostoi Tłumaczeniowej firmy TranslatorKL.pl / Latarska Kinga

Farma Edukacyjna w Ostoi Tłumaczeniowej firmy TranslatorKL.pl,  oferuje możliwość podpatrzenia życia na farmie i uczestniczenia w takich pracach jak zbieranie, rozróżnianie i  przetwarzanie warzyw, ziół  i owoców metodami naturalnymi, celem dłuższego ich przechowywania (suszenie, wekowanie, pieczenie, kiszenie, pozyskiwanie soków). Do wspomnianych prac należy m.in. przygotowanie produktów do dalszego przetwarzania, takich jak: marchew, seler, kapusta, groch, ziemniaki, ogórki, jabłka, pomidory, szczaw, śliwy uleny i mirabelki, jako polskie cytryny, a także czereśnie, winogrona, kwiaty lipy, rumianku, czy owoce jarzębiny i czarnego bzu. Wiosną zakładamy ekologiczny ogród warzywny. Latem zbieramy i przetwarzamy plony. Jesienią zbieramy ostatnie dary natury i zabezpieczamy ogród  przed zimą. Podczas warsztatów istnieje możliwość wypieku chleba, pierników, wytworzenia białego sera lub pozyskania masła. Dzięki warsztatom uczymy zasad dobrego odżywiania, zapoznajemy z produktami regionalnymi i ekologicznymi. Uczymy sortować odpady, wykorzystywać kompost i deszczówkę. Przekazujemy wiedzę na temat co najmniej 50. sposobów oszczędzania energii elektrycznej. Proponujemy również papierowe wikliniarstwo, czy wyplatanie ozdób z gałązek winorośli. Jest to kolejny pomysł na ekologiczne wykorzystanie odpadów papierowych, surowców wtórnych i roślinnych. Zimą, przeprowadzamy warsztaty rękodzielnicze, podczas których tworzymy kompozycje florystyczne, wieńce i kalendarze adventowe, a także sprzęty wyposażenia gospodarstwa domowego z wykorzystaniem sznurka sizalowego, palet, skrzynek po jabłkach, darów lasu lub wcześniej zebranych roślin, warzyw i owoców, celem dekoracji i wyposażenia wnętrz, zdobienia choinki czy stworzenia oryginalnych prezentów dla najbliższych. Uczymy jak odnawiać stare meble bez szlifowania, w stylu Vintage. Wszystkie warsztaty mogą być przeprowadzone w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, berberyjskim i arabskim. Na koniec, bez względu na porę roku, proponujemy wspólne ognisko i przedstawienie typu larp, na temat zwyczajów panujących na polskiej farmie.

By zachęcić do uczestnictwa, proponujemy 2 programy edukacyjne pt.:

1/ "Czy krowa mieszka w kartonie?", i

2/ "Dlaczego jabłko spaść nie chciało?"

Więcej szczegółów dotyczących wspomnianych programów zamieściliśmy w zakładce: Sklep i pod zakładce: Pomoce do Nauki, tj. pod adresem tych linków:

1/ http://translatorkl.pl/index.php?id=produkt&productId=720

2/ http://translatorkl.pl/index.php?id=produkt&productId=721

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, oraz rezerwacji miejsc na warsztaty lub zielone szkoły za pomocą powyższych formularzy lub po skorzystaniu z tego linku: http://translatorkl.pl/index.php?id=reg2. Uprzejmie informujemy, że udział w warsztatach jest odpłatny.