Anglia 2017

 Już dziś zapraszamy w terminach  1 - 7.07.2017 lub 12-18.08.2017 na warsztaty historyczno-krajoznawcze do Wielkiej Brytanii - szczegółowy wykaz planowanych do zwiedzania obiektów (zamków, obiektów turystycznych, miejscowości i warownii) wraz z kosztem 2. wyjazdów zamieszczamy poniżej oraz na stronach naszego portalu.

Pierwsza propozycja dotyczy możliwości wyjazdu z firmą Translator Kinga Latarska do Wielkiej Brytanii, a precyzyjniej do Szkocji, i zapoznania się z zabytkami historycznymi klasy A. Poniżej załączamy mapę przedstawiającą trasę proponowanej wyprawy: 

[W celu powiększenia obrazu należy najechać kursorem na wybrane zdjęcie i wcisnąć Enter. W przypadku, gdy powiększenie będzie zbyt małe, należy nacisnąć równocześnie "Ctrl" i "+"]

Kosztorys i precyzyjne określenie miejsca zakwaterwania, na tych samych warunkach jak w zeszłym roku, znajdują się w karcie zgłoszenia pt.: "KARTA ZGŁOSZENIA-WARSZTATY HISTORYCZNO-KRAJOZNAWCZE LATO 2011 SZKOCJA" zamieszczonej w Pobieralni. W związku z tym, że warunki wyjazdu w roku 2017 nie zmieniły się, dlatego nie zmienialiśmy nazw formularzy, w których znajdują się szczegóły poszczególnych wyjazdów.

Dodatkowo, mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa na drugi wyjazd do Wielkiej Brytanii w terminie 12-18.08.2017, zgodnie ze szczegółowym opisem programu załączonym poniżej. Zachęcamy do skorzystania z podróży po mało znanych zakątkach północo-zachodniej Szkocji, porzucając zatłoczone drogi a korzystając z uroków podróżowania koleją w komfortowych warunkach wagonów klasy pierwszej. Główną atrakcją tego rodzaju wyprawy jest możliwość zobaczenia atrakcji turystycznych nieuwzględnianych w standardowych programamch wycieczek po Szkocji, takich jak Wyspy Harris i Lewis, czy przepiękny, rozciągający się nad miejscowością Ullapool, region, do którego dotrzeć można jedynie korzystając z parowej, bajkowowyglądającej, jakobińskiej koleji żelaznej. Co więcej, uczestnicy wyprawy nie będą musieli martwić się o bagaże, które w czasie podróży koleją transportowane będą wynajętym autokarem. Tuż przed podróżą, uczestnicy wyprawy będą mogli odpocząć w nowoczesnej poczekalni kolejowej przy stacji King’s Cross w Londynie. Sposób dotarcia do Londynu opisany jest również w formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym w Pobieralni na stronach naszego portalu.

 

Precyzyjny kosztorys znajduje się w formularzu zgłoszeniowym z zeszłego roku pod nazwą:"KARTA ZGŁOSZENIA-WARSZTATY HISTORYCZNOKRAJOZNAWCZE LATO 2011 SZKOCJA TRAIN COACH", na stronach niniejszego portalu w zakłądce Pobieralnia. W związku z tym, że warunki wyjazdu w roku 2017 nie zmieniły się, dlatego nie zmienialiśmy nazw formularzy, w których znajdują się szczegóły poszczególnych wyjazdów.Co więcej, plik zawierający szczegółowy opis przedstawionego poniżej programu pod nazwą: " ZAŁĄCZNIK 1 SZKOCJA TRAIN COACH PROGRAMME"  jest również dostępny w Pobieralni.

Poniedziałek.

Stylowa podróż do Szkocji.

Żegnając podróżnych przebywających na stacji King’s Cross w Londynie, przystajemy w Peterborough, by zabrać kolejnych uczestników wyprawy, aby tuż potem, siedząc w wygodnych fotelach, rozsmakować się w trzydaniowym, powitalnym lunchu, wydawanym w trakcie podróży. Kolejni uczestnicy wyprawy mogą dołączyć w miejscowości York, gdzie tuż po odjeździe ze stacji może rozpocząć się konsumowanie posiłków przez nowoprzybyłych.

Trasa podróży koleją biegnie wzdłuż Głównej Trakcji Kolejowej Wschodniego Wybrzeża przez Newcastle, Edinburgh do Glasgow. Tam czekać będą kolacja i noclegi.

Zajazd, cieszący się uznaniem odwiedzających, położony jest nad brzegiem jeziora Lomond, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Loch[1] i Ben[2] Lomond.

Wtorek.

Ben Nevis i wyprawa statkiem po Loch Lomond.

Przed śniadaniem będzie można udać się na spacer brzegiem jeziora, a po śniadaniu autokar zabiera uczestników w krótką podróż do miejscowości Arrochar, by zdążyć na pociąg do Fort William.

Trasa pociągu biegnąć będzie przez odległe Rannoch Moor, a kończyć się o godz. 16:30, od której rozpocznie się zakwaterowanie w hotelu.

W tle Fortu William, który leży w pozazdroszczenia godnym miejscu, nad brzegiem jeziora Linnhe, majestatycznie wznosi się, na wysokość 4 400 stóp, górą Nevis – najwyższym szczyt w Wielkiej Brytanii.

Środa.

Wiadukt Glenfinnan – podróż Jakobińską Koleją Parową, z okien której podziwiać będziemy morze, przemieszczejąc się w kierunku wyspy Skye.

Wspomniana podróż jest jedną z najpiękniejszych podróży na świecie. Pociąg zabiera uczestników w siedemdziesięciokilometrową wyprawę dając niezapomnianą możliwość podziwiania jednych z najbardziej charakterystycznych scenerii Szkocji.

Największą atrakcją wyprawy będzie przejazd kolejką parową na wysokości 30 m.n.p.m. po 21. światowej sławy przęsłach wiaduktu Glenfinnan, wykonanych z samego cementu. Celem podróży jest miejscowość Mallaig, gdzie będą dwie godziny czasu wolnego na zwiedzenie miasta, portu rybackiego, zjedzenie lunchu i wejście na pokład promu płynącego w kierunku wyspy Skye. W miejscowości Armadale dojedzie autokar z bagażami, by umożliwić ich wypakowanie w hotelu Portree.

Czwartek.

Wyspy Skye i Harris.

Tego dnia autokar zmierzać będzie do miejscowości Uig, zatrzymując się kilkukrotnie przy punktach widokowych. Podróż promem rozpoczyna się o godzinie 14:00, by po półtoragodzinnej przeprawie dotrzeć do miejscowości Tarbert na wyspie Harris. W czwartek, przemierzając monotonne krajobrazy wyspy Harris i Lewis, docieramy do stolica wyspy Lewis - Stornoway, gdzie podróżni spędzą 2. kolejne noce.

Piątek.

Wyspa Lewis.

W piątek zaplanowana jest autokarowa wycieczka z przewodnikiem po wyspie Lewis. W programie wycieczki jest Butt of Lewis ( najbardziej wysunięty na północ fragment wyspy Lewis, oddzielający Morze Szkockie od Oceanu Atlantyckiego), latarnia morska oraz kamienny krąg w miejscowości Calanais – 1800 r.p.n.e., czyli sprzed 3811 lat. Krąg tworzy spektakularne aleje zbiegające się do środka, które tworzą duży okrąg składający się z olbrzymich monolitów pokrytych torfem aż do połowy XIX w.. Podczas podróży przewidziany jest postój na lunch.

Sobota.

Lochinver.

W sobotę zaplanowane jest zwiedzanie Stornoway. Następnie, by powrócic na stały ląd trzeba będzie wsiąść na pokład promu do Ullapool, skąd przejedziemy do miejscowości Lochinver, spokojnej wioski z piękną zatoką i cudowną górą w tle, gdzie spędzimy 2 kolejne dni.

Niedziela.

Północno-zachodznia część regionu Scottish Highlands.

W niedzielę poraz kolejny przewidziana jest podróż autokarem, by umożliwić dotarcie zwiedzającym do imponujących zakątków północno-zachodniego regionu Highlands, oferujących piękno wyludnionych, lecz piaszczystych plaż oraz spektakularne górskie widoki. Trasa wycieczki przebiegać będzie przez Scourie i Loxford Bridge, by szczęśliwie zakończyć się w miejscowości Durness, gdzie zaplanowany jest lunch.

Poniedziałek.

Zamek Dunrobin i Inverness.

W poniedziałek autokar zabiera zwiedzających górskimi drogami do Lairg i zamku Dunrobin, gdzie z jego najwyższego tarasu rozciąga się wspaniały widok na cudowne ogrody i morze. Główną atrakcją tego dnia jest wizyta w sokolarni. Przed powrotem do miejscowości Golspie, skąd pociąg zabierze zwiedzających do Inverness, gdzie planowany jest nocleg zapalanowany jest Lunch w przepięknych murach zamlu Dunrobin.

Wtorek.

Podróż powrotna do Londynu.

Tego dnia wszyscy uczestnicy wyprawy wsiadają na pokład pociągu Highland Chieftain, by zjeść krzepiące szkockie śniadanie, kiedy przemierzać będą ostatni raz region Scottish Highlands w wygodnych wagonach klasy pierwszej w kierunku Perth, Edingnburg, Newcastle, Yorku, by w końcu dotrzeć do kresu naszej podróży, czyli londyńskiej stacji King’s Cross. Nim to jednak nastąpi wydawany będzie ostatni lunch.[1]Loch Scot. - jezioro

[2]Ben  Scot. - góra

 Serdecznie zapraszamy w terminie:

1.08 – 9.08.2011.