Czasoumilacz w trakcie pandemii koronawirusa

Jest bardzo wiele pięknych sposobów, by uprzyjemnić sobie czas podczas pandemii COVID-19. Oto nasz skromny wkład, by utrzymać dobry nastrój:

1/ Poniżej zamieszczamy kilka krzyżówek, które dodatkowo tworzyliśmy, by angażować naszych studentów w pracę online. Krzyżówki stanowiły dodatkowy element zajęć, choć pomagały pracować ze słownictwem, udostępnianym w artykułach i listeningach. Jesteśmy zdania, że tego rodzaju aktywności, dzięki powtarzaniu słówek, przy okazji budowania zdań, wypowiedzi czy odpowiedzi na zadane pytania, bardzo przyśpieszają proces nauki. Słuchacze uczą się słownictwa na zajęciach.

Dodatkowo, krzyżówki to dobry pomysł na łączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli stanowią świetne ćwiczenia intelektualne, a przy tym umilają czas spędzony podczas kwarantanny, stąd zachęcamy do rozwiązywania krzyżówek, a oto kilka z nich:

#stayhome, #stayathome, #stayhealthy, #staypositive, #upliftingactivities

Poziom B2-C2

source of picture: public domain

#sneezeinelbow, #positiveathome, #besafe

2/ Oto kilka krzyżówek oraz zadań dodatkowych dla osób rozpoczynających swoja przygodę z językiem obcym (A1-A2):Created by #TranslatorKLO

Find hidden words. Look for them in all directions.


Created by #TranslatorKLO

Match the words with their meanings. The Maze Runner.


Created by #TranslatorKLO


#learnonline, #boostyourmood, #positiveenergy, #washyourhands, #besafe

W tym miejscu można znaleźć nieodpłatne szarady, które również stworzyliśmy w czasie pandemii koronawirusa dla umilenia czasu naszym odbiorcom, przebywającym w domach.

Jednak nasze charytatywne działania edukacyjne nie odnoszą się wyłącznie do czasów epidemii, tu można podejrzeć jak nieodpłatnie, przez okres dwóch lat, tworzyliśmy dla naszych uczniów zajęcia dodatkowe pod nazwą „Speakers’ Corner”.

Jak zostać naszym słuchaczem? Zachęcamy do dołączenia do naszych kursów online

lub prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na zajęcia online, które przygotujemy zgodnie z potrzebami odbiorców:

Dołączajcie do naszego grona na FB, by otrzymywać powiadomienia o kolejnych czasoumilaczach (takich jak: podcasty i adaptacje bajek) 🙂

A jakie są wasze sposoby na umilanie czasu w trakcie pandemii? Jak spędzacie czas w czasie kwarantanny? Co robicie, by utrzymać pogodę ducha? Czekamy na wasze sprawdzone przepisy na utrzymanie dobrego humoru. Zamieszczajcie je w miejscu przeznaczonym na komentarze 🙂 – wasi lektorzy z Centrum Językowego, TranslatorKLO 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *